Otwarcie nowego centrum rozwoju elektroniki Claas

- To miejsce pozwoli nam na zrobienie kolejnego przełomowego kroku w kierunku cyfrowej przyszłości - powiedział Thomas Böck, Członek Zarządu Claas odpowiedzialny za Technologię i Rozwiązania Systemowe. - Elektroniczne systemy wspomagające, oprogramowanie i technologie komunikacyjne stają się coraz ważniejsze dla rozwoju rolnictwa.

Claas otworzył nowe centrum rozwoju elektroniki w Dissen, na południu Dolej Saksonii. Pracę rozpoczęło tam ponad 170 programistów, inżynierów i specjalistów z Claas E-Systems. Ich zadaniem jest opracowywanie nowych rozwiązań obejmujących sterowniki, systemy elektroniczne, terminale, systemy sterowania satelitarnego i wiele innych urządzeń ułatwiających rolnikom pracę.
Claas zainwestował ośmiocyfrową kwotę w nowe centrum Claas E-Systems w Dissen, które zajmuje powierzchnię pięciu hektarów. W 1998 roku
Claas wykupił udziały w jednej z wiodących firm tworzących technologie informacyjne dla rolnictwa i z powodzeniem zintegrował ją z Grupą Claas. Od tamtej pory, pod marką Easy powstała potężna gama technologii informacyjnych mająca na celu zwiększenie efektywności pracy w rolnictwie. Tym samym Claas stał się jednym z wiodących dostawców precyzyjnych rozwiązań dla produkcji rolnej, a za swoją innowacyjność Claas otrzymał wiele nagród i wyróżnień.