Barzkowickie Targi Rolne AGRO POMERANIA 2017

W drugi powakacyjny weekend w dniach 8-10 września zapraszamy na jubileuszową 30. edycję Barzkowickich Targów Rolnych AGRO POMERANIA 2017. Każdy z odwiedzających Targi znajdzie tam coś ciekawego dla siebie.


W piątek, jak co roku, odbędą się zawody sportowe – biegi przełajowe, w których udział bierze młodzież i dzieci ze szkół wiejskich, gimnazjalnych i szkół rolniczych z województwa zachodniopomorskiego. W sobotę i niedzielę zachęcamy do obejrzenia Zachodniopomorskiej Wystawy Koni Hodowlanych, a w niedzielę na Zawody Jeździeckie w Skokach.
Mocnym podkreśleniem corocznych Targów będą obchody Święta Plonów. Dożynki rozpoczną się tradycyjnie Mszą Świętą Dziękczynną, po której zaprezentuje się korowód dożynkowy oraz odbędzie się konkurs na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”.

Dodatkowo będzie można podziwiać także inne zwierzęta hodowlane: alpaki, owce, kozy oraz drobny inwentarz. Wszystkich amatorów z pewnością zainteresuje Wystawa Bydła, Ptaków Ozdobnych i Hodowlanych, a także Zwierząt Futerkowych .

Pasjonatów - ogrodników namawiamy do obejrzenia prezentacji kolekcji warzyw oraz kwiatów jesiennych, a w ogrodzie biosurowcowym – ponad 80 odmian roślin - surowców odnawialnych. Zachęcamy do zwiedzenia oczyszczalni ścieków „Ogrody Odnowy”, która przypomina raczej mały ogród botaniczny.

W ramach funkcjonowania Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich odbędzie się polowy pokaz pracy sprzętu rolniczego.

Nowością podczas tegorocznych Targów będzie konkurs „Zabytkowa Maszyna Rolnicza”.

Wśród wystawców znajdować się będą stoiska producentów i dystrybutorów maszyn rolniczych, nawozów, pasz, firm hodowlanych, a także stoiska z branży budowlanej, energii odnawialnej, salony samochodowe itp. Nie zabraknie także prezentacji rękodzieła ludowego i produktów regionalnych.

Prezentowana będzie również EKOstrefa WFOŚiGW, gdzie będzie można uzyskać informacje o programach Funduszu.

Z myślą o najmłodszych przygotowane zostanie wesołe miasteczko oraz inne atrakcje. Ponadto Targi będą okazją do miłego spędzenia czasu przy dźwiękach muzyki ludowej oraz regionalnych potrawach.